Zobrazit samostatný příspěvek
Starý 17.6.2010, 11:34:52
Jomistu Jomistu je offline
W/O,Warrant Officer (praporčík)

Umístění: Chomutov
Váha hlasu: 17
Jomistu se už začíná dobře projevovat
Standard Odpověď na: Jak zjistit dopředu dráhu v užívání?

Ahoj.
Četl jsem tvůj dotaz a zdůrazňuješ, že letíš v reálném počasí a chápu to tak, že očekáváš podle počasí volné dráhy? To si budeme muset počkat na jiný simulátor a nebo aktuální stav RW jako na to počasí přes internet. Můžeš ale využít deflautní ATC, aspoň trochu smysluplně. Příklad: LKTB-LKPR. Musíš ale ve flight planneru zadat IFR ( bez naklikání trasy-pouze vznikne rovná čára), LKTB a LKPR a ATC neustále odpovídat a potvrzovat. Poletíš podle jejich instrukcí, včetně radarového kontaktu od Prag Center atd. až před Pardubice a tam ti nahlásí Approch a jakou dráhu. Dejme tomu na RW24. ATC ti neřekne RASIM, ale navede tě na něj kurzem, včetne klesání na 4OOOFt. ATC ti nahlásí Approach a v nabidce-v okně ATC budou možnosti. Cancel IFR, Select another runvwax for landing a SELECT ANOTHER APPROACH. Na to klikni a vyber si dráhu např.RW31. Jsou tam všechny v LKPR. Potvrdíš a ATC to vezme na vědomí a začne tě navádět na nový APPROACH, který jsi vybral. To ale máš dost času (od Pardubic), aby jsi ve svém počítačí navolil přístup dráhy RW31-zatím letíš podle kurzů ATC, které tě navede na KENOK. To už jsem měl ale vytvořený Přístup na RW31 ve FMC a napojil jsem se na něj. Stále ale komunikuješ s věží-odpovídáš (žemáš RW volnou atd.) potvrzením až do Gate. Jde to i když máš svou trasu vytvořenou ve FMS. Po startu a odpovědi DEPARTURE TRANY-BRNO zadáš CANCEL IFR. ATC potvrdí že letíš podle své navigace. Nevím, zda jsem se odpovědí trefil do tvých požadavků. Jaká dráha přijímá a nebo ne v tom dnu kdy letíš, tak to si můžeš aktuálně zjistit, ale to nevím kde. Jistě to najdeš a nebo poradí ostřílení kozáci. Jmenuje se to Notam?. ILS frekvenci zjistíš ve FMC když už máš vybranou RW na klávese kde máš RAD/NAV, nebo tak nějak. Musíš ji ale vybrat a znovu potvrdit. Aspoň to funguje u mých Addonů od Wilca i Captain Sim. Zdar.
Odpovědět s citací