Zobrazit samostatný příspěvek
Starý 17.6.2010, 22:03:08
mezek mezek je offline
F/O,Flying Officer (poručík)

Umístění: Liberec
Váha hlasu: 40
mezek se už začíná dobře projevovat
Standard Odpověď na: Jak zjistit dopředu dráhu v užívání?

Tak já mám asi jinou FSku... Když poletím offline s defaultním ATC a spustím k tomu i AS6, tak dráha v používání se mění podle aktuální situace. Respektive při slabém nebo žádném větru je hlavní 13/31, jinak ale je i změna na 06/24.

Jinak jeden z jednodušších postupů je naplánovat trať podle aktuálních (rozuměj pro všechno stejných) AIRACů. Buď v Routefinderu s využitím AIRACU podle toho, co je "v FMC, nebo jako to dělám já v kombinaci Routefinder - FSCommander. Pro offline stačí jen FSC. Naplánuju trať, uložím fpl a ten potom normálně v FSce spustím. Tím mám zaručenou trať, kterou můžu naprogramovat v FMC (proto tedy musí být použitý AIRAC u Routefinderu, FSCommanderu a u konkrétního letadla stejný, např. 1006).
Pokud si naplánuju jako první bod trati VOZ, tak podle rwy určené ATC (default, offline) si do FMC "naláduju" potřebný SID. Samozřejmě počítám s tím, že hned po startu mne ATC povede nejkratší cestou na VOZ, tudíž vynechá SID. Tak prostě přepnu z LNAV na HDG a je to. Beru to jako klasické vektorování. Při příletu k destinaci a při přiblížení to samé: poslední bod trati mám zadaný v fpl, ale defaultní ATC stejně vektoruje jinam ( na příletu od Brna do Prahy dá vektor někde mezi BITSI, BODAL. Opět přepnu z LNAV na HDG a podle instrukcí ATC vyklesám přes V/S nebo LVLCH. Až se dostanu tak blízko, že se naladí ATIS, poslechnu a podle dráhy v používání dám do FMC STAR a Approach. Pak opět beru, že ATC vektoruje místo příletu po STARu.
Při offline IFR to prostě jinak nejde.
Bránil bych se tomu vybírání rwy podle svého, protože ATC stejně navede na aktuální dráhu a potom dá třeba circle (bo jak to je...).
Odpovědět s citací