Diskuzní fórum High In The Sky  

Přejděte zpět   Diskuzní fórum High In The Sky > Letecké simulátory > Microsoft Flight Simulator X > Letadla, panely, design

Letadla, panely, design Diskuze směřující k úpravě letadel, panelů, desigenu... využití.

Odpověď

Pomůcky tématu Typy zobrazení
Starý 20.7.2014, 08:47:03
stanleyjunior stanleyjunior je offline
AC2,Aircraftman No 2nd Class (vojín nováček)

Váha hlasu: 0
stanleyjunior se ještě moc neprojevil
Standard Zatáčkoměr a příčný sklonoměr

Dobrý den,
buď jsem slepý, nebo hloupý, ale nikde jsem v FSX v letadlech od Boeingu nebo Airbusu nenašel v kokpitu zatáčkoměr a příčný sklonoměr. Chtěl bych se zeptat, zda li se toto zařízení ve hře vyskytuje, a já ho jen nemohu najít, nebo se prostě v této hře nepoužívá. Jestli se zatáčkoměr ve hře nachází, napište, prosím, kde. Děkuji
Také bych měl jednu takovou dodatečnou otázku, týkající se pojíždění po taxiway. Ano, zní to hloupě, ale nemám žádný herní gamepad, na ovládání letadla používám pouze šipky. Takže když pojíždím po pojezdové dráze, tak třeba zatočím doleva, ale už se mi nikdy kormidlo nepodaří vyrovnat tak dokonale, aby letadlo jelo po dráze naprosto v rovině. Je to vůbec možné vyrovnat do roviny pouze šipkami? Pokud ano, jak? Existuje na vyrovnání kormidel nějaká klávesová zkratka? Pokud to nejde, jaký gamepad byste mi doporučili? Stačí klasický joystick? Děkuji mnohokrát za vaše odpovědi.
Přeji příjemný den :-)
Odpovědět s citací
Starý 20.7.2014, 11:05:45
tomcel tomcel je offline
F/Sgt,Flight Sergeant (rotný)

Váha hlasu: 11
tomcel se ještě moc neprojevil
Standard Odpověď na: Zatáčkoměr a příčný sklonoměr

Ahoj .
Pokud ti dobře rozumím , tak je to vše součástí PFD . Mrkni sem : http://www.efbdesktop.com/flight-ins...ys-8.3.11.html
A co se týká pojíždění , tak osobně si to jen na šipky nedokážu představit . Investuj do nějakého ovladače, který má čtyři osy a hned to půjde líp . Klávesová zkratka na vyrovnání tuším neexistuje nebo o ní nevím .
Joy používám už několik let ke vší spokojenosti tento : http://aukro.cz/joy-joystick-gembird...434962165.html
Tom
Odpovědět s citací
Starý 20.7.2014, 12:19:05
stanleyjunior stanleyjunior je offline
AC2,Aircraftman No 2nd Class (vojín nováček)

Váha hlasu: 0
stanleyjunior se ještě moc neprojevil
Standard Odpověď na: Zatáčkoměr a příčný sklonoměr

Ahoj.
Díky za odpověď. V podstatě mi to takhle stačí - protože to plní hlavní funkci, kterou jsem potřeboval. Ale měl jsem spíš konkrétně na mysli tohle: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zat%C3%A1%C4%8Dkom%C4%9Br
Obecně to je kombinováno i s příčným sklonoměrem - jsem profesionální pilot a zrovna tato věc je pro mě docela důležitá, takže nevím, proč by neměla být používaná i v simulátorech - obvykle se ukazatel zatáčkoměru v letadlech umisťuje hned vedle nebo kousek od PFD. U Boeingů a Airbusů mi to v FSX chybí. Jiná letadla jsem ještě nezkoumal. Nevíš, kde se to v kokpitu FSX nachází, či zdali to tam vůbec je?
Ono to totiž trochu souvisí i s tím pojížděním, dá se podle toho kontrolovat vyrovnanost kormidla - není to teda až tak přesný na zemi, jako ve vzduchu, ale na pojíždění mi to stačí.
Díky za odpověď
Odpovědět s citací
Starý 20.7.2014, 17:17:10
tomcel tomcel je offline
F/Sgt,Flight Sergeant (rotný)

Váha hlasu: 11
tomcel se ještě moc neprojevil
Standard Re: Zatáčkoměr a příčný sklonoměr

Ahoj .
Nejsem profík jen fanda , ale v tomto klasickém provedení zatáčkoměr na boeingu 737-800 není a jsem přesvědčen o tom , že ho nemají ani airbusy . Létám na PC s iFly a není tam . Neviděl jsem ho ani na simulátoru 737 na Zličíně , ani v dalších materiálech .

Tom
Přiložené obrázky
Typ souboru: jpg iFly.JPG‎ (153.2 kB, 9 zobrazení)
Typ souboru: jpg sim.JPG‎ (135.2 kB, 8 zobrazení)
Typ souboru: jpg AOA.JPG‎ (164.0 kB, 8 zobrazení)
Odpovědět s citací
Starý 25.5.2018, 03:41:40
abc160561b1 abc160561b1 je offline
W/O,Warrant Officer (praporčík)

Věk: 37
Váha hlasu: 7
abc160561b1 se ještě moc neprojevil
Standard

nhakhoahanoi.review
Odpovědět s citací
Starý 25.5.2018, 04:59:50
banhkemsua7 banhkemsua7 je offline
Cpl,Corporal (desátník)

Věk: 37
Váha hlasu: 2
banhkemsua7 se ještě moc neprojevil
Standard

http://dactridaday.com/
Odpovědět s citací
Odpověď

Nyní prohlíží toto téma: 1 (0 člen(ů) a 1 navštěvník(ů))

Pomůcky tématu
Typy zobrazení

Pravidla přispívání
Nemáte oprávnění vkládat nové příspěvky
Nemáte oprávnění vkládat odpovědi
Nemáte oprávnění vkládat přílohy
Nemáte oprávnění upravovat vlastní příspěvky

BB code je zapnuto
smajlík je zapnuto
[IMG] kód je zapnuto
HTML kód je vypnuto

Přejít na

Všechny časy jsou v GMT +1. Nyní je 07:53:03.